ASTORIA FIT&GYM

Južná trieda 29, Košice-Juh

+421 919 199 754

jakubgurka@gmail.com

Pon - Pia:

7:00 - 19:00

Tréning
jakubgurka

Bicepsové zdvihy s jednoručkami v ľahu

Jedným z hlavných dôvodov, prečo kulturisti robia bicepsové zdvihy s jednoručkami v sede, je snaha predísť cheatingu (pohybovej dopomoci), ktorý okráda svaly o dôležité napätie. Keď ale sedíte na okraji rovnej lavičky, stále ešte môžete zakláňať trup, kývať činkami a vystrkovať lakte dopredu.

Čítaj
Tréning
jakubgurka

Sedmička pre rast

Základy tréningu FST-7
V angličtine je skratkou pre Fascial Stretch Training Seven, čiže tréning s naťahovaním fascií, kde číslo 7 odkazuje na počet sérií záverečného cviku.
Číslo 7 predstavuje kľúč k tomuto tréningu. Je to teda 7 sérií jedného cviku s počtom opakovaní 10 – 12 a s prestávkou medzi sériami 30-45 sekúnd.

Čítaj
Tréning
jakubgurka

Pokrok v zhyboch

Článkov o zhyboch nie je nikdy dosť. Zhyby sú – alebo aspoň by mali byť – nenahraditeľným cvikom každého tréningového programu, avšak ľudia vo fitkách ich v súčasnosti veľmi nerobia

Čítaj
Tréning
jakubgurka

V sede alebo stoji?

Veľa cvikov v posilňovni môžeme vykonávať v sede aj stoji. Je v tom nejaký rozdiel, čo sa týka pôsobenia na svaly?
Vo verejných poisilňovniach je takmer bežné, že vo večerných hodinách sú všetky lavičky obsadené a vy musíte svoju sériu tlakov v sede nahradiť tlakmi v stoji. Zameriate sa na tie isté svaly, ale výsledný efekt nie je celkom totožný.

Čítaj
Strava
jakubgurka

Vajce ideálna potravina pre vaše svaly

Pokiaľ ste doteraz vajcia príliš nejedli kvôli obavám z cholesterolu, prečítajte si, čo na to hovorí Jim White – hovorca americkej spoločnosti pre výživu a výživový poradca vo fitness: ,,Niekoľko nedávných štúdií zistilo, že cholesterol, obsiahnutý vo vajciach, k zvyšovaiu hladiny cholesterolu v krvi neprispieva a ani nepredstavuje žiadne riziko pre jedincov so srdcovým ochorením.

Čítaj
Tréning
jakubgurka

Arnold Schwarzenegger – Perfektný hrudník

Rozpažovanie s jednoručkami bolo vždy stálicou v mojom tréningu hrudníka. Keďže funkcia prsných svalov je ťahať nadlaktie dopredu a smerom ku stredu tela, rozpažovanie bolo navrhnuté ako izolovaný cvik, zasahujúci hrudník bez prispenia tricepsov alebo ďalších svalov. Predstavuje to tak skvelý spôsob precvičenia pŕs – s maximálnou intenzitou k zajisteniu optimálneho svalového rastu.

Čítaj