Niečo o mne

Športové začiatky

Moje športové začiatky boli už pred mnohými rokmi, ako 10 ročný som začal s karate, no o chvíľu na to som to skĺbil s futbalom. Robil som obidva športy a častokrát som mal za deň aj dva tréningy hneď po sebe. Futbal mi ale učaroval natoľko, že som sa venoval len jemu. Zažil som skoro 10 rokov aktívneho futbalu, množstvo turnajov, zápasov, krásnych momentov aj sklamaní, úspechov aj zranení.

Prvá návšteva fitka

Popri vysokej škole som začal navštevovať intrákovské fitko. Nepotreboval som ani chudnúť, o veľké svaly som nemal záujem, ale chcel som tehličky na bruchu. Na začiatku som bol v domnení, že mi bude stačiť robiť kardio a brušáky (typická predstava začínajúcich cvičencov). Postupne som ale chytil do rúk činku, sadol si k stroju, využil veľkú olympijskú tyč a začal čítať viac a viac článkov a pozerať viac videí o bodybuildingu a fitness. To prerástlo v neskutočnú závislosť ku cvičeniu a zistil som, že je to to jediné čomu sa chcem venovať. Študoval som, cvičil som, čítal články na internete, pozeral videá a všetko to, sa zúžitkovalo pri prvom certifikáte osobného trénera, vďaka čomu som získal možnosť robiť to čo ma baví najviac. Pracovať s ľuďmi, pomáhať im pri ich ceste za ich snami a lepším, zdravším a krajším telom a mysľou.

Spartan Race

S futbalom som skončil a našiel si popri klientoch novú, ďalšiu závislosť v podobe behov, prevažne prekážkových akými sú Spartan Race. Počas 3 rokov som získal nespočetné množstvo medailí, zdolal 3x trifektu každý rok, absolvoval najťažší pretek tejto série Ultra Beast a Ultra, dokonca 3 krát a v roku 2018 som prekonal aj prvý cestný maratón v Košiciach. Všetky tieto skúseností a preteky ma naučili pokore a viere, že naše telo dokáže čokoľvek ak si to hlava zaumieni a nepodceníme prípravu. Necítim sa pre to nijak viac výnimočný, práve naopak, vážim si svoje okolie, blízkych a svoje zdravie o to viac.

Ja ako tréner

Ako tréner sa vo fitness centre stretávam s rôznymi ľuďmi a všímam si ako cvičia. Veľa z nich cvičí so zlou technikou, ktorá pri dlhodobom cvičení spôsobí viac škody ako osohu. Najčastejším problémom sú potom bolesti chrbtice, krížov, ramien a kolien. Všetko to vyplýva zvyčajne len zo zlého cvičenia. Preto aj ak vidím, že niekto si cvičením viacmenej ubližuje, veľmi rád mu pomôžem a vysvetlím ako jednooducho a efektívne zlepšiť prevedenie daného cviku.

Všetci sa taktiež stretávame aj s rôznymi typmi trénerov. Niektorí lepší, niektorí horší. V zásade všetko čo ako tréner ponúkam je na úvodnej strane, no najdôležitejšou vecou, ktorú ponúkam, je neustály dohľad na tréningu, čiže sa určite nestane, aby som mal v jeden čas viacero klientov a odbehoval od jedného k druhému. Takto je veľmi ťažké odsledovať správne prevedenie cviku. Takýchto trénerov nedokážem pochopiť, ba dokonca ani ľudí, ktorí si za toto platia. To je ale už téma na dlhšie, možno v ďalšom príspevku na blogu. Taktiež ti ponúkam aj možnosť prvého úvodného tréningu zadarmo, kedy sa aj ty sám presvedčíš o tom, aký tréner som a čo ponúkam.

Kde Cvičíme?

Cvičíme v jednom z najlepších fitness centier v Košiciach v Astoria FIT&GYM na Južnej triede. Fitko disponuje všetkým, čo na cestu za našimi cieľmi potrebujeme, či už ide o chudnutie, naberanie svalov a kondície. Viac sa dozviete na stránke fitness centra alebo na na našom prvom tréningu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *